Na jak długo wynająć fotobudkę?

 

Zapewne wiele osób zastanawia się na jak długo wynająć fotobudkę na wesele, imprezę czy event firmowy. Wbrew pozorom rodzaj wydarzenia ma tutaj duże znaczenie. Jak łatwo się domyślić, głównym czynnikiem wpływającym na czas wynajmu fotobudki jest liczba gości biorących udział w imprezie. Przyjmuje się, że fotobudka jest w stanie wykonać ok 50 pełnych sesji zdjęciowych w ciągu jednej godziny. Jest to oczywiście wartość maksymalna i raczej wyśrubowana. Nasza fotobudka jako jedna z niewielu daje większy komfort gościom w czasie wykonywania sesji. Zwykle fotobudki wykonują zdjęcia w odstępach ok 5-10 sekundowych, my zaczynamy odliczanie gdy goście już zdecydują się na konkretne gadżety. Dzięki temu osoby robiące sobie zdjęcia w budce mają czas na wybór gadżetów i ustawienie się do zdjęcia. Pozwala to również na wyeliminowanie całkowicie nieudanych zdjęć, które zdarzają się w przypadku krótkich odstępów między zdjęciami. Nie zmianie to faktu, że każdemu może zdarzyć się nieudane zdjęcie, właśnie dlatego oferujemy możliwość poprawy każdego nieudanego zdjęcia.

 

No ok, ale miało być o tym, na jak długo wynająć fotobudkę, więc wracając do sedna.

W przypadku wynajmu fotobudki na wesele, w zależności od ilości gości możemy przyjąć:

  • do 80 osób: fotobudka na 2 godziny
  • od 80 do 120: fotobudka na 3 godziny
  • powyżej 120 osób: fotobudka na 4 godziny

A co w przypadku wesela np. powyżej 200 osób? Tutaj sugerujemy rozwiązanie które wielokrotnie stosowaliśmy i bardzo dobrze się sprawdza. Mianowicie wynajem fotobudki na 4 godziny i w zależności od zainteresowania gości opcjonalne przedłużenie czasu zabawy po z góry ustalonej stawce.
Oczywiście przedłużenie czasu zabawy z fotobudką możliwe jest w każdym przypadku, jednak podane przez nas przedziały sprawdzają się w zdecydowanej większości wesel.

 

Wiemy już na ile wynająć fotobudkę w przypadku wesela, a co w przypadku innych imprez?

Tutaj nie wiele się zmienia, czas wynajmu również uzależniamy od liczby gości. Oznacza to, że w przypadku przyjęcia urodzinowego lub komunii do 40 osób wystarczy zapytać o fotobudkę na jedną godzinę.
Trochę inaczej wygląda sprawa w przypadku imprez firmowych i eventów. Bardzo często zdarza się, że firmy wymagają „stanu gotowości sprzętowej” na konkretną godzinę oraz z góry ustalonego czasu operacyjnego. W takim wypadku cena wynajmu fotobudki jest ustalana indywidualnie. W pozostałych przypadkach takich jak imprezy integracyjne, świąteczne itp. można stosować wytyczne jak w przypadku przyjęć weselnych.

 

O której fotobudka ma wystartować?

To jedno z najczęstszych pytań, choć sprawa jest dość prosta. W przypadku wesel nie ma sensu, aby fotobudka stała bezczynnie w czasie obiadu, więc kluczową informację dla nas jest godzina ślubu lub rozpoczęcia przyjęcia. Chcemy też, aby goście troszkę się „rozkręcili” 😉 Najczęściej proponujemy, aby zacząć zabawę z fotobudką między godziną 19:00 a 20:00. Najważniejsze jest to, aby fotobudka zakończyła pracę do godziny 24:00, kiedy to na parkiecie zazwyczaj rozpoczynają się oczepiny i goście są zajęci innymi atrakcjami oraz zabawami.
W przypadku imprez firmowych, godzina rozpoczęcia zabawy z fotobudką powinna przypadać ok. 1 godzinę po rozpoczęciu imprezy. Po takim czasie goście zdążą się rozkręcić i będą śmielej korzystać z tej wciąż bardzo popularnej atrakcji 🙂