Księga gości – pamiątka z wesela

 

Dzień w którym narzeczeni stają się małżeństwem wart jest tego, aby do niego wracać przywołując najpiękniejsze wspomnienia. Niepodważalnie najczęstszą pamiątką z wesela jest album ze zdjęciami ślubnymi. Przypominamy sobie jak wyglądał ten dzień, począwszy od przygotowań i błogosławieństwa, poprzez ceremonię zaślubin, na przyjęciu weselnym kończąc. Spora część osób decyduje się dodatkowo na film lub reportaż ślubny. Jest to piękne uzupełnienie fotografii, dzięki któremu możemy wrócić do chwili składania przysięgi, pierwszego tańca, czy krojenia tortu. Film z dnia ślubu – czasem poważny, kiedy indziej zabawny – każdy jest inny ale zawsze warty tego, aby do niego wrócić.

Czy jest jeszcze coś, co może być wspaniałą pamiątką z wesela? Zdecydowanie tak!

 

Księga gości

Jest to rodzaj albumu z pustymi stronami. Księga gości może być odpowiednio przygotowana i spersonalizowana, aby pasowała stylem do Pary Młodej. W księdze gości, umieszczanej zazwyczaj w jakimś ustronnym miejscu lub w okolicy fotobudki, goście wpisują swoje życzenia, złote myśli i wszystko, co tylko im przyjdzie do głowy, łącznie z poradami na przyszłość ;). Świetnym uzupełnieniem księgi są powklejane zdjęcia z fotobudki, polaroidu lub te przyniesione przez gości, o ile narzeczeni wcześniej o to poprosili. Dzięki zdjęciom wpisy stają się dużo bardziej kolorowe i kreatywne. W przypadku, gdy do księgi trafiają wydruki z fotobudki, warto się upewnić, że goście oprócz swoich zdjęć otrzymają dodatkową kopie do wklejenia w księdze. Dobrze jest też zadbać o zestaw kolorowych długopisów i naklejek, które sprawią, że wpisy będą kolorowe i zabawne. Większość fotobudek zapewnia takie zestawy w pakiecie z księgą gości. Tak uzupełniona księga stanie się wspaniałym i pomysłowym albumem, do którego miło będzie wracać po latach.

księga gości na wesele ze zdjęciami z fotobudki

Drzewko szczęścia jako księga gości

Jednym z pomysłów na ciekawą pamiątkę z wesela jest na pewno drzewko szczęścia. To bardzo ciekawa odmiana dla klasycznej księgi gości. Na czym polega ta atrakcja? Para Młoda lub osoba chcąca zrobić ciekawy prezent ślubny, przygotowuje drzewko, serce lub inną grafikę i umieszcza je np. na sztaludze malarskiej. Drzewko, wykonane najczęściej jako wycinek ze sklejki lub po prostu wydrukowane na papierze w dużym formacie, pełni rolę księgi życzeń. Na wcześniej przygotowanych listkach drzewka, goście wypisują życzenia dla Pary Młodej. Życzenia w tej formie prezentują się na pewno bardzo ciekawie i oryginalnie. Po ślubie Para Młoda może zawiesić sobie taką pamiątkę w salonie i co dzień wspominać zabawę weselną i swoich gości.

drzewko szczęścia jako księga gości na wesele

Życzenia z przeszłości

Chcielibyście poznać swoją przyszłość? Kto by nie chciał… ale to nie takie proste! Ciekawą odmianą dla sposobu prezentowania życzeń są życzenia z przeszłości. Poproście gości, aby w czasie wesela wypisali np. na winietkach lub wcześniej przygotowanych drewnianych serduszkach życzenia, które powinny ziścić się w ciągu najbliższego roku. Następnie życzenia powinny trafić do pudełka, które otworzycie… dokładnie za rok. Oczywiście, im życzenia będą bardziej zwariowane tym będzie zabawniej. Ale czy Wy wytrzymacie tyle czasu do odczytania życzeń? Spróbujecie, warto sprawdzić, które z nich się spełnią w tym czasie.

Księga gości jako dowolny przedmiot

Chcielibyście całkowicie zaskoczyć swoich gości niestandardową księgą gości i odejść od tradycyjnych rozwiązań? Znajdźcie dowolny przedmiot, który ma dla Was jakieś znaczenie, a na którym można pisać i poproście gości, aby się na nim wpisali z życzeniami. Może to być na prawdę cokolwiek np. deska snowboardowa, kalendarz, koszulka z pierwszych wspólnych wakacji…  Tutaj na prawdę nie ma żadnych ograniczeń. Pamiętajcie tylko o tym, aby na danym przedmiocie dało się pisać i było na nim wystarczająco miejsca, aby mogli się wpisać wszyscy goście.

księga gości w formie deski surfingowej

Zdjęcie z pinteresta